طراحی سایت آموزشی (LMS)

امروزه اینترنت مهم ترین منبع آموزشی مردم به حساب می آید. سیستم های آموزشی نه تنها برای ارتباط دانش آموزان با پورتال دانشگاه ها و مدارس استفاده می شود، بلکه می توان از آن ها به عنوان سیستم آموزشی برای هر دوره دیگری استفاده کرد. حتی می توان به صورت آنلاین به دانش آموزان و کسانی که دوره را گذرانده اند، مدرکی معتبر را از طریق سایت و بلافاصله اعطا کرد تا نشان دهد که دوره ای را با موفقیت گذرانده اند. با اینکه سیستم های آموزشی قدیمی مبتنی بر کتاب و امتحان ها به نظر بد نیستند، ولی باید به نیاز مردم و صرفه جویی در زمان نیز دقت داشت. سیستم های آموزشی قدیمی به سرعت در حال منقرض شدن هستند !. اما بسیاری از موسسات آموزشی مدرن و مطلع از مزایای فن آوری های جدید، از نرم افزارهای مدیریت آموزش (LMS) جهت آموختن دروس و برگزاری دوره های آموزشی آنلاین برای کودکان و بزرگسالان، بهره میگیرند و جالب اینکه درآمد بسیار بالایی هم دارند. از این رو به هر موسسه آموزشی پیشنهاد میکنیم، فورا برای داشتن یک سایت آموزشی آنلاین اقدام کنند و خود را در بین بهترین و مدرن ترین سیستم های آموزشی، جای دهند.

نمونه ای از بهترین سایت های آموزشی جهان

چگونه برای خود یک وب سایت آموزشی LMS سفارش دهیم؟

برای سفارش وب سایت آموزش مجازی، فقط کافیست قالب موردنظر خود را از لیست زیر انتخاب کنید و سپس در پایین صفحه، فرم سفارش طراحی سایت آموزشی را تکمیل، و برای ما ارسال کنید و یا از طریق برگه تماس با ما ، تماس بگیرید و سایت مورد نظر خود را سفارش دهید. همچنین در بخش محاسبه تعرفه طراحی سایت میتوانید همزمان با برآورد قیمت طراحی سایت با ویژگی های موردنظر، بعد از طی شدن مراحل و تایید قیمت، سفارش خود را برای ما ارسال کنید.

 

 
* کلیه مراحل ثبت سفارش و پشتیبانی ها، به صورت تلفنی و یا آنلاین، از طریق سایت (چت آنلاین، ایمیل سایت و ایمیل مدیریت) و پیام رسان تلگرام صورت می پذیرد

 
 

بخش های مختلف سایت های آموزشی که توسط هیواوب ارائه می شوند


ویژگی های فیزیکی وب سایت های آموزشی

ویژگی های سایت آموزشی (بصری)

از ویژگی های یک طراحی سایت آموزشی خوب، چه برای مدارس باشد و چه برای دانشگاه ها و مراکز آموزشی متفرقه، جذابیت و سادگی برای استفاده دانش آموزان و دانشجویان است. با توجه به این دو ویژگی، هیواوب سایت های آموزشی خود را با امکانات زیر به مشتریان و مراکز آموزشی، ارائه میکند :

 

 • مدرسه آنلاین و دانشگاه مجازی

سیستم یکپارچه از اطلاعات دانشکده ها، دوره ها، یا موضوعات طبقه بندی شده و همچنین بخش معرفی مدیر گروه ها، مدرسان و معلمان که در سایت به اشتراک گذاشته می شود و بخشی به عنوان وبلاگ که اعضای سایت میتوانند نشریات خود را با دانشجویان به اشتراک بگذارند.

 

 • جدول زمان بندی آنلاین

قابلیت استفاده از جدول زمانبندی به سیستم های آموزشی مجازی، این امکان را می دهد تا مدیر گروه ها، تاریخ شروع کلاس ها و ساعت برگزاری دوره ها و امتحانات را به صورت آنلاین و منظم برای متقاضیان ارسال کنند. علاوه بر این، امکاناتی همچون مسائل امنیتی سیستم در زمان بندی ورود دانش آموز یا معلم  نیز در سیستم درج شده است. حتی اگر دانشگاه دارای چندین ساختمان آموزشی و اداری مجزا در سراسر کشور باشد، این سیستم میتواند به تفکیک برنامه زمان بندی کلاس ها را در اختیار متقاضیان قرار دهد.

 

 • ثبت اطلاعات متقاضیان

علاوه بر دانش آموزان/دانشجویان یک مرکز، متقاضیان جدید بخش مهمی از مخاطبان سیستم های آموزشی هستند. سایت آموزشی مجازی با اضافه کردن تاریخ های کلیدی درخواست و ثبت نام و جزییات یک متقاضی، همه اطلاعات مربوط  به ایشان را ثبت میکند و همچنین به بازدیدکنندگان این اجازه را میدهد تا به اطلاعیه های جریان ثبت نام دسترسی پیدا کنند و از مدیرگروه ها قبل از ثبت نام مشاوره بگیرند.

 

 • چت زنده (گفتگوی آنلاین)

گزینه چت آنلاین در سایت های آموزشی LMS، بسیار حیاتی است. چرا که این گزینه تجربه کاربر در سایت را بهبود می بخشد و به او کمک میکند تا سوالاتش را مطرح و رفع ایهام کند. این سیستم به مدیر سایت نیز کمک می کند تا بتواند، محتوای خود را شفاف تر در سایت قرار دهد و کیفیت سایت را برای مخاطبین بالا ببرد. در سیستم های آموزشی هیواوب تعاملات صوتی و ارسال فایل نیز امکان پذیر است. بنابراین حتما در زمان سفارش یک سیستم آموزشی، این گزینه را در نظر بگیرید.

 

 • تور مجازی

قرار دادن فیلم ها، عکس ها، پانوراما، و یا تورهای مجازی، به موجب افزایش اعتماد متقاضیان به محیط آموزشی میشود و حتی بعضی از دانش آموزان بالقوه، قبل از اینکه در داخل محوطه دانشگاه قدم بگذارند، تحت تاثیر فضای آن قرار می گیرند و احتمال ثبت نام آن ها در مرکز آموزشی شما بالاتر می رود.

 

 • ویدئوها و اسلایدهای آموزشی

اگر می خواهید به مخاطبان خود نشان دهید که آموزش های شما بهتر یا حتی برابر با مراکز دیگه است، می توانید ویدئو و اسلایدهایی را که از بخش آموزشی خود تهیه کردید، برای آن ها به نمایش بگذارید. این فیلم ها و اسلایدها را میتوانید در پس زمینه برخی از آگهی ها قرار دهید یا بخش جداگانه ای ایجاد کنید که متقاضیان ثبت نام، بتوانند آنها را تماشا کنند و بر اساس آن ها تصمیم بگیرند که مرکز آموزشی شما قابل اعتماد و معتبر است یا خیر.

 

 •  مدیریت مشتریان و متقاضیان (CTA)

ارتباط مستقیم، ایمیل و فرم درخواست در یک سایت آموزشی LMS، نشان می دهد که موسسات آموزشی به نظرات و انتقادات متقاضیان خود احترام می گذارند و برای آن ها ارزش قائلند. سیستم های آموزشی هیواوب علاوه بر دارا بودن سیستم مدیریت مشتری، بخش خبرنامه سایت را برای سایر متقاضیان در نظر گرفته است که برای مدتی، آن ها را از خبرها و پیشنهادات وتخفیفات سایت مطلع کند. بدین ترتیب آن ها می توانند راحت تر پیشنهادات شما را تجزیه و تحلیل کنند و اگر پیشنهادات شما برای آن ها مقرون بصرفه باشد، ترغیب شوند که در مرکز آموزشی شما ثبت نام کنند. بسیاری از مؤسسات آموزشی به این ویژگی ها در زمان ثبت سفارش طراحی سایت آموزشی خود توجه نمیکنند، بنابراین شاید شما شانس بهتری برای جذب دانش آموزان و دانشجویان مورد نظر خود داشته باشید.

 


  پلتفرم های یادگیری آنلاین در سیستم های آموزش مجازی

ویژگی های سایت آموزشی (سایر)

سامانه (پلتفرم) یادگیری الکترونیکی بخش دیگری از وب سایت های آموزشی را تشکیل می دهد که نیازمند مجموعه ای متفاوت از امکانات تعاملی است، چرا که این سیستم ها نه تنها احتیاج به تبادل اطلاعات دارند، بلکه به نوعی اصل ارتباطات هستند. به همین دلیل تمرکز بر عناصر رسانه و محتوای آموزشی اهمیت ویژه ای پیدا میکند. بیایید ببینیم چه ویژگی های خاصی باید برای غنی سازی عملکرد یک پلتفرم یادگیری الکترونیکی استفاده شود:

 • تبادل رسانه ای (صوت/تصویر)

این نوع تبادل، راهی عالی برای برگزاری دوره های آموزشی الکترونیکی و سمینارهای آموزشی آنلاین است. بر خلاف ویدیوهای آموزشی، در این روش آموزگاران اجازه دارند که سؤالاتی را مطرح کنند و پاسخ و نظرات کاربران را به صورت زنده و آنلاین دریافت کنند. به همین دلیل قابلیت پخش ویدئو، صوتی و تایپ متن باید حتما در زمان سفارش طراحی سایت آموزشی مجازی، در نظر گرفته شود.

 

 • تخته سیاه مجازی

چه چیزی بهتر از یک فضای شبیه سازی شده که حاوی یک تخته سیاه مجازی است، می تواند یک محیط آموزشی را برای شاگردان و معلمان تداعی کند؟  در این نوع فضا هر دو معلم و دانش آموز می توانند از ابزار ترسیم، تایپ متن یا آپلود تصاویر به صورت زنده استفاده کنند و عنصر Gamification را به فرایند کاری اضافه کنند تا تعامل را بهبود بخشند. پشتیبانی از حروف برجسته، پاک کن مجازی، بزرگنمایی متن در داخل / خارج صفحه، و آپلود عکس ها برای به اشتراک گذاشتن آن با دیگران، از دیگر امکاناتی است که در سایت های LMS هیواوب، به مشتریان ارائه می شود.

 

 • حساب کاربری شخصی

یک حساب کاربری شخصی با ورود آسان و ایمن، کاربران را قادر می سازد تا مراحل ثبت نام و آموزش را دنبال کنند، مطالب آموزشی (اسلایدها/تصاویر/ ویدئوها) مورد نیاز خود را ذخیره کنند و دوستان هم دوره خود را بیابند تا نتیجه مطالعه، تجربیات و یا نظرات خود را درباره دوره، به اشتراک بگذارند. همچنین، در این حساب های کاربری، متقاضیان میتوانند در مورد جزییات دوره از مدیر گروه ها سوال بپرسند و مطلع شوند که به عنوان مثال: دوره های شما رایگان هستند، اگر رایگان نیستند هزینه آن ها چقدر است و سرفصل های آموزشی دوره چیست و ....

 

 • سیستم پیام رسانی و گفتگوی داخلی

در سایت های آموزشی هیواوب،امکان برقراری یک چت درونی برای معلمان و دانش آموزان امکان پذیر است که به آنها اجازه می دهد تمام مسائل مربوط به درس و فرایند یادگیری را به طور کلی و جزئی مطرح و با هم حل و فصل کنند. در نتیجه، شما یک جامعه مجازی فعال از دانش آموزان و معلمان خواهید داشت، که حتی می تواند به یک پلتفرم رسانه ای کوچک در داخل وب سایت آموزشی شما تبدیل شود؛ این سیستم گفتگو، اعتماد متقاضیان را افزایش می دهد و علاقه فراگیران را برای دنبال کردن دوره های آموزشی شما، افزایش می دهد.

 

 • قابلیت نمایش در انواع سیستم ها (واکنشگرا)

طبق گفته Ambient Insight، نرخ رشد سالیانه جهانی، در 5 سال اخیر (CAGR) نشان داده است که 11.3 متقاضیان آموزش های مجازی، ترجیح میدهند از موبایل وتبلت خود برای دنبال کردن دوره های آموزشی استفاده کنند. علاوه بر این، پیش بینی شده است که درآمد سایت های آموزشی تا سال 2019 به 14.5 میلیارد دلار در سال برسد. به همین دلیل یک وب سایت آموزشی بدون طراحی واکنشگر (برای نمایش سایت در انواع سیستم ها) و یا حتی اپلیکیشنی که فقط در موبایل قابل استفاده است، بسیاری از مخاطبان خود را از دست میدهد. بنابراین در زمان سفارش سایت آموزشی خود، حتما گزینه "واکنشگرا" بودن سایت را، در نظر بگیرید.

 

 • سیستم رتبه بندی

سیستم رتبه بندی به متقاضیان دوره های مختلف نشان میدهد که دوره ای که قرار است بگذرانند، برای آن ها مفید خواهد بود یا خیر. تحقیقات نشان داده است که رتبه هایی که در دوره ها توانستند به بیشتر از 4 نمره از 5 نمره برسند، خواه ناخواه مخاطبان را ترغیب به شرکت در دوره کرده اند. حتی اگر این رتبه واقعی نباشد، حس کنجکاوی مخاطبان برای شرکت در دوره های رتبه بالا، بیشتر از سایر دوره هاست. چرا که آن ها ترجیح میدهند هزینه خود را برای دوره ای خرج کنند، که سایرین از آن رضایت بیشتری داشته اند. علاوه بر این، یک عنصر رقابتی در میان کاربران، آن ها را تشویق خواهد کرد که سیر پیشرفت خود را با دیگران مقایسه کنند و سعی کنند بهتر از سایر کاربران باشند.

 

 • اعطای گواهینامه در پایان دوره

پس از اتمام دوره یادگیری، کاربران اغلب می خواهند تایید موفقیت خود را از سوی موسسه ای که در آن، دوره آموزشی خود را گذرانده اند، دریافت کنند. این گواهینامه ها که در پایان دوره به متقاضیان اعطا می شود، به آن ها انگیزه بیشتری برای شرکت در سایر دوره ها میدهد و آن ها را تشویق میکند تا بیشتر تلاش کنند و نمره بهتری برای مدرک خود بدست آورند. بنابراین، حتما به این قابلیت در سایت آموزش آنلاین خود توجه ویژه ای داشته باشید.
 

فرم درخواست طراحی سایت آموزشی

بعد از تکمیل فرم بالا، تیک گزینه I'm not a robot را بزنید و سفارش خود را ارسال کنید