خانه > مقالات آموزشی سئو > سئو خارجی چیست ؟

سئو خارجی چیست ؟

سئو خارجی چیست ؟

در جواب این سوال که سئو خارجی چیست می توان گفت “سئو Off-page” یا سئو خارجی (در بعضی مواقع سئو Off-site هم گفته می شود) همان رد پایی است که از شما و محتوای سایتتان، چه آنلاین باشید و چه آفلاین به جا می ماند. سئو خارجی معمولا شامل لینک های خارجی و ارتباطاتی است که سایت شما با دنیای بیرون برقرار می کند. در این روش کراولر های موتورهای جستجوگر همچون گوگل، سایت شما را از طریق سایت های دیگر و همانطور که در بالا گفته شد، از ردپایی که توسط لینک های خارجی از شما به جای مانده، پیدا میکنند.

سئو خارجی چیست

سئو خارجی چیست

بنابراین به زبان ساده تر، سئو Off-Page، فعالیت هایی است که در خارج از سایت، به منظور بالا بردن رتبه سایت در موتورهای جستجوگر انجام میشود .

فاکتورهای اصلی در سئو خارجی شامل بالا بردن رتبه سایت از طریق ایجاد وب سایتی محبوب از دیدگاه مخاطبان، ارتباط صحیح و اعتماد سازی برای کاربران است. این فاکتورها معمولا توسط وب سایت های معتبر و لینک هایشان انجام میگیرد که به طور موثر موفقیت شما را در سئوی خارجی سایت، تضمین میکند.

چرا سئو Off-page یا سئو خارجی مهم است ؟

در حالی که الگوریتم ها و فاکتورهای رتبه بندی دائما در حال تغییر هستند، هنوز هم نقش سئو Off-page در بالا بردن رتبه سایت اهمیت زیادی دارد، حتی با اینکه هنوز هیچکس دقیقا نمیداند که الگوریتم های گوگل چگونه رنکینگ ها را جا به جا می کنند، با اینحال مشاهدات و آمار نشان داده است که بیش از ۵۰% محبوبیت یک سایت و رتبه آن را، سئو خارجی تعیین می کند.

منبع : moz.com

درباره نویسنده

هنگامه ولی زاده

مهندس IT و مدیر سایت هیوا وب هستم. نزدیک به 9 سال تجربه در کار طراحی سایت با سیستم های مدیریت محتوا همچون جوملا و وردپرس دارم و نزدیک به 7 سال در حوزه سئو و بهینه سازی سایت مطالعه و فعالیت کرده ام. در حال حاضر هم به طور مستقل و حرفه ای در این دو زمینه در سایت هیوا وب مشغول به کار هستم.

دیدگاه خود را درباره این پست بنویسید